Offering you a complete choice of products which include plastic barrel pump, plastic hand operated barrel pump and plastic barrel hand pumps.
₹ 2850 / Piece Get Latest Price
| Media | Acids |
| Max Flow Rate | 20 LPM |
| Pump material | Polypropylene |
| Operation type | Rotary |
| Barrel size | 200 L |
| Discharge per stroke | 200 ml |
| Suction tube length | 1000 mm |
| Head | 2 MTR |
| Size | 25*25 MM |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2850 / Piece Get Latest Price
| Media | Acids |
| Capacity | 20LPM |
| Pump material | Polypropylene |
| Operation type | Rotary |
| Output Pipe Diameter | 10 mm |
| Grade | SS316 |
| Barrel size | 210 L |
| Discharge per stroke | 250 ml |
| Suction tube length | 1000 mm |
| Size | 25*25 MM |
| Head | 2 MTR |
| Hose length | 2 m |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2850 / Piece Get Latest Price
| Max Flow Rate | 20 LPM |
| Head | 2 MTR |
| Size | 25*25 MM |
| Motor Horsepower | Hand operated |
| Country of Origin | Made in India |
Jayesh Dayarambhai Khandala (CEO)
R.J Brothers Auto Equipments Co.
Shed No-4,Parth Industrial Estate, B/H Jaweri Estate,Singarwa-Kathwada Road, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India